| < Kwiecień 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          


Oto ja - Zbigniew Strucki. Jestem w trakcie mozolnego zdobywania wykształcenia historycznego na Uniwersytecie Warszawskim. Posiadam uprawnienia warszawskiego przewodnika turystycznego oraz pilota wycieczek. Zapraszam do korzystania z moich usług, jak do tej pory ocenianych bardzo wysoko.

Jestem także członkiem PTTK (Studenckiego Koła Przewodników Turystycznych przy Oddziale Międzyuczelnianym PTTK w Warszawie). Poniżej znajdziesz odnośniki do stron Towarzystwa i naszego koła, a tam informacje o imprezach i spotkaniach.

 

Wolne chwile staram się spędzać na krótszych lub dłuższych spacerach i wycieczkach. O nich jest ten blog. Obecnie nazwałbym go uśpionym - brak mi niestety czasu na pisanie, choć z prawdziwą przyjemnością wrócę jeszcze do tej pracy. Zapraszam do zostawienia komentarza lub wysłania listu:

zbigniew.strucki@gmail.com

Wszystkie zdjęcia i teksty zamieszczone na stronie są chronione prawami autorskimi. Przed ich wykorzystaniem proszę o kontakt.

Odwiedźcie także inne polskie blogi bliskowschodnie!

RSS
piątek, 29 stycznia 2016
Szanowni Czytelnicy, zapraszam Was do ciągu dalszego Spacerów! Tym razem działam pod innym adresem.
niedziela, 28 grudnia 2014
Choć ogrom innych zajęć od lat nie pozwala mi już prowadzić tego bloga, pozwólcie, drodzy Czytelnicy, że złożę Wam życzenia bardzo dobrego Nowego Roku 2015! Życzę również mnóstwa udanych wycieczek i podróży tak po najbliższych, jak i najdalszych częściach naszej planety.


13:48, zstrucki
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 16 kwietnia 2012
Zapraszam Czytelników na uzupełniany obszernym komentarzem pokaz slajdów, będący próbą podsumowania moich wrażeń z Gór Karmel i próbą pełnego omówienia tego niewielkiego pasma. Kiedy? We czwartek, 19.04 o 19:00. Gdzie? W Klubie Podróżnik na Felińskiego 37 w Warszawie.
niedziela, 11 marca 2012
Dla kultury naszych południowych sąsiadów to olbrzymia strata, porównywalna może nawet z zagładą w czasie ostatniej wojny Zamku Warszawskiego. Dla nas wszystkich - zniszczenie (nie wiemy jeszcze, w jakim stopniu) jednego z najpiękniejszych zamków w tej części kontynentu.
czwartek, 08 marca 2012
Wraz z ogłoszeniem przez ministra Gowina planów deregulacji szeregu zawodów - w tym przewodnika turystycznego oraz pilota wycieczek - rozpoczęła się dyskusja, która potrwa zapewne wiele miesięcy. Chciałbym podzielić się z Czytelnikami swoją opinią na ten temat.
środa, 29 lutego 2012
Wynieśmy się już z wielkiego placu budowy, jakim jest śródmieście macedońskiej stolicy. Jest bowiem coś, czego szczerze mieszkańcom Skopje zazdroszczę - górującego ponad zadymioną doliną Wardaru, wysokiego na przeszło tysiąc metrów Wodno.
piątek, 30 grudnia 2011
Przez kilka dni, które spędziłem w stolicy Macedonii, czas na samodzielne spacery po mieście miałem dopiero wieczorem. Wtedy, gdy noc zakryje nieporządek, a za szumiącym Wardarem wyrasta rzęsiście oświetlona twierdza, Skopje zdaje się mieć nawet pewien urok. Przede wszystkim noc jednak odsłania z całą siłą wznoszone właśnie monumentalne gmachy i pomniki.
wtorek, 29 listopada 2011
Na podróżniczy żart zakrawa, gdy po takim tytule autor artykułu nie zaprosi Czytelników za Kanał, do stolicy zamglonego Albionu. Żart nie musi być jednak kłamstwem - i nie jest nim: by wspomnieć o czerwonych, piętrowych autobusach zaproszę tym razem do Skopje.
niedziela, 30 października 2011
Gdy jedziemy przez Golan, kierując się od brzegów Jeziora Tyberiadzkiego na północ, w pewnym momencie porośnięty wysuszonymi trawami płaskowyż zapada się. U stóp Antylibanu czarny bazalt ustępuje szarym wapieniom; kolejne wierzchołki wspinają się stromymi stokami coraz wyżej, pokrywając się w miejsce suchej zieleni roślin bielą rumowisk. Na szczycie jednego z grzbietów, sięgającego niemal wysokości ośmiuset metrów ponad poziomem morza zobaczyć można mury potężnego zamku.
czwartek, 06 października 2011
Być może nie jest to wiadomość z dziedziny turystyki, ale trudno nie cieszyć się z niej, gdy jest się związanym z izraelską Hajfą. Profesor Dan Szechtman z Instytutu Technion otrzymał Nagrodę Nobla w dziedzinie chemii.
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 12